Konal se přátelský florbalový turnaj starších žáků

27.08.2017 V prvním utkání jsme poměřili síly s týmem ze Slavičína. Herní projev našeho týmu byl solidní. Vytvořené gólové akce nám ovšem likvidoval dobře chytající hostující brankář. Dvě menší zaváhání naší obrany Slavičín využil a v utkání nám vstřelil 2 branky. První zápas jsme prohráli 0:2.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu z Bystřice pod Hostýnem. Náš tým velmi dobře kombinoval a soupeře nepouštěl téměř do žádných vyložených příležitostí. Utkání jsme vyhráli 5:0.
Třetí utkání jsme odehráli proti týmu Halenkovice C. Z počátku vyrovnané utkání ukončil hvizd rozhodčího a následné vyloučení našeho hráče za špatné střídání. Halenkovicím přesilovka vyšla a vstřelili první gól zápasu. Po inkasovaném góle se našim hráčům nedařily v nervozitě vypracovat gólové šance. Halenkovice neváhaly a přidaly ještě druhý gól. Zápas jsme prohráli 0:2.
Čtvrtý zápas proti Halenkovicím B bylo zcela jiné kafé. Opět jsme byli při hře klidnější a přesnější. V zápase se nám dařilo i díky dobrému pohybu našich hráčů a zvítězili jsme 5:3. Především naše druhá pětka předvedla perfektní výkon.
Do posledního utkání jsme nastoupili proti Halenkovicím A, prozatím nejlépe hrajícímu mančaftu na turnaji. Dlouho jsme takticky drželi remízový stav. Bylo jasné, že kdo vstřelí první branku, bude mít velkou výhodu. Naše šance jsme nedovedli proměnit. Halenkovice měli v kádru dobré střelce, kteří nám z několika šancí vymetali šibenice branky. Náš brankář, i když dělal, co mohl, na tyto střely byl krátký. Utkání jsme prohráli 0:5.
V turnaji jsme získali 6 bodů. Slavičín se vzhledem účasti starších hráčů nepočítal do tabulky. S Halenkovicemi B a C jsme získali stejný počet bodů a v konečném umístění rozhodovali vzájemné zápasy. Náš tým obsadil celkově 3. místo na turnaji.
Sestava: B – Libor Dostálek, Jakub Hájek, Václav Gonda, Mirek Velísek, Jakub Plášek, Michal Hyžík, Petr Novák, David Máčalík, Radim Pinďák, Jan Boráň, Jakub Slovák, Jindřich Caletka, Martin Miklas – Vyhlášený jako nejlepší hráč našeho výběru.
Tento projekt byl podpořen Nadací SYNOT zřizovanou senátorem Ivo Valentou.
Autor: Jan Tomala