Letecký modelář

Kroužek pro žáky od 10 let.
Stavba a konstrukce modelů letadel menších sportovních kategorií z tradičních materiálů (dřevo, papír) dle pravidel Svazu leteckých modelářů (KLeMČR). Počínaje házedly pro běžný hod následně diskový hod, přes vystřelovala (prakovou gumou) k větroňům volného letu startovaným gumicukem (10m gumy+30m provázku).
Dle dosažených výsledků , možností a přání dále ve volných kategoriích se zvětšujícím se rozpětím, k modelům poháněným gumovým svazkem, nebo k modelům řízeným (RC souprava 3000Kč)
Klubové soutěže pro ověření zkonstruovaného, získání dovedností pro zálet a vypouštění modelu i kolektivního ducha a týmové spolupráce. Po dohodě s rodiči účast na veřejných soutěžích v daných kategoriích v blízkém okolí (Val. Klobouky, Kunovice, Zlín.) (možnost členství SMČR pro účast v soutěžích- získání RC kompletu VOSA a účast na Vosí lize) http://svazmodelaru.cz/klem/category/vosa/

Cíl: Podporovat v dětech kreativitu, manuální zručnost, píli, trpělivost a svědomitost (kterýmžto vlastnostem se musí učit i jejich vedoucí) Práce v kolektivu a kolektivní spolupráce. Nenásilnou formou poskytnout informace o podmínkách letu těles těžších vzduchu a základů aerodynamiky a letecké terminologie.

Odměna: Radost z vlastnoručně vyrobeného modelu a (později) z jeho letových vlastností. Radost z pobytu v kolektivu s podobným zájmem.

Úskalí: Neřízené modely občas nenávratně odnese vzdušné proudění.

Kód 170902
Název Letecký modelář
Místo konání DDM Luhačovice
Hlavní vedoucí Jiří Malý
Věková skupina 10-15 let
Vybavení na kroužek starší oblečení, přezůvky
V ceně zahrnuto materiál, pracovní pomůcky
Cena 1. pololetí 950,- Kč
Cena 2. pololetí 950,- Kč
Cena rok 1900,- Kč
Datum zahájení 05.12.2017
Datum ukončení 12.06.2018
Dny konání ÚT 16:30-18:30
Volná místa 1.pololetí volno
Volná místa 2.pololetí volno